مقاله درباره تحولات نانوتكنولوژی 1

مطالب دیگر:
🔗پلان اماده اتوکد - پلان ساختمان یک طبقه🔗تحقیق بررسی انواع سوخت های پاک🔗پلان اماده اتوکد - پلان ساختمان 4 طبقه🔗پلان اماده اتوکد - پلان ساختمان 2 طبقه🔗پلان اماده اتوکد - پلان ساختمان 3 طبقه🔗پلان اماده اتوکد - پلان ساختمان 6 طبقه🔗طرح توجیهی تولید بنزن🔗ولو دو راهه طراحی شده در سالیدورک🔗ولو سه راهه طراحی شده در سالیدورک🔗لولای در طراحی شده در سالیدورک🔗چرخ دوچرخه طراحی شده در سالیدورک🔗پروژه مرکز داده (Data Center)🔗جاروی مخزن دار طراحی شده در سالیدورک🔗تحقیق بررسی مدلسازی و شبیه سازی سوئیچ MPLS و بررسی مقایسه ای نرم افزارهای موجود🔗پروژه بررسی مسائل و مشکلات اجتماعی جوانان🔗تحقیق بررسی راهکارهای پیشگیری از اعتیاد🔗تحقیق بررسی یک روش برای طراحی ​​سیستم خود تطبیقی توزیع شده🔗تحقیق بررسی تکنولوژی نمک زدایی آب بر اساس غشا و جلبک سبز🔗بررسي الگوي سني ازدواج در ايران🔗پروژه خانواده و نقش آن در ابراز محبت و مهرورزی🔗تحقیق بررسی نور در گرافیک🔗فناوری تولید و فراوری زعفران در ایران🔗تحقیق شيوه هاي ساخت و تزيين قلمدان🔗پاورپوینت سفره های آب زیرزمینی🔗پاورپوینت فاز ماده
مقاله درباره تحولات نانوتكنولوژی 1|40062398|tfp
به وب سایت دانلود و دریافت فایل های درسی آموزشی خوش آمدید اکنون مشخصات فایل مقاله درباره تحولات نانوتكنولوژی 1را مشاهده می نمایید

**


مجلس آمریکا و نانوتكنولوژی

18 اکتبر 2002- در تاریخ 17 اکتبر در مجلس نمایندگان آمریکا قانونی تصویب شد که بر اساس آن یک گروه مشاورة صنعتی با همکاری دولت به ارائه راهبردی برای سرمایه­گذاری در نانوتکنولوژی بپردازند.

مایک هوندا، یکی از این نمایندگان، گفت: "لازم است متخصصین صنعتی و دانشگاهی در کمیته مشاورة نانوتکنولوژی شرکت کنند. این گروه به تعیین سرمایه­گذاریها و اهداف برنامة پیشگامی ملی نانوتکنولوژی (NNI) در ایالات متحده کمک خواهد نمود."

این طرح در پاسخ به نگرانی هیات ملی تحقیقات آمریكا در زمینه نقش ضعیف صنعت در سازماندهی این پیشگامی مطرح شد. این برنامه نیازمند همکاری گروه مشاوره جهت تدوین سیاستهای پنج ساله کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در طول دهه آینده می­باشد. این هیات، گزارش سالانه‌ای از پیشرفت تحقیقات و میزان بودجة سازمانهای دولتی در زمینه نانوتکنولوژی به رئیس جمهور و کنگره تسلیم خواهد کرد.

پیشگامی ملی نانوتکنولوژی ایالات متحده قصد ارائه یك راهبرد ملی جهت افزایش تحقیقات در زمینه نانوتکنولوژی دارد. 30 سازمان دولتی در این پیشگامی شرکت دارند. در اواخر دهة 1990صنایع نیمه هادی و دانشگاه‌های آمریكا با بودجة دولت فدرال به سمت تحقیقات نانوتکنولوژی هدایت شدند.

بنا به اظهارات هوندا: "سیاست گذاریهای نانوتکنولوژی دولت باید اهداف روشنی داشته باشد تا سبب پیشرفت کشور گردد."

منبع: http://www.eetimes .com


آموزش نانوتكنولوژی

1 نوامبر2002-گروه فناوری بن فرانكلین در پنسیلوانیا اعلام كرد كه مبلغ 000/600 دلار از طرف وزارت آموزش ایالات متحده جهت ایجاد یك برنامه آموزش پیوستة نانوتكنولوژی در تعدادی از كالج‌های محلی دریافت كرده است.

این بودجه به موسسه نانوتكنولوژی داده خواهد شدكه در سال 2000 ثبت و مبلغ 5/10 میلیون دلار بودجه از سازمان توسعه فناوری پنسلوانیا برای یك دورة سه ساله دریافت كرد. موسسه نانوتكنولوژی این مبلغ را برای كمك به گسترش یك برنامه آموزش پیوستة نانوتكنولوژی در دانشگاههای پن، دركسل، فیلادلفیا، دلوار و مانتوگومری هزینه می‌كند.

منبع: http://philadelphia.bizjournals .com


کنفرانس نانوتکنولوژی ایتالیا؛ فرصتها و پیامدها

18 اکتبر 2002- روز 25 نوامبر کنفرانسی با موضوع نانوتکنولوژی در شهر میلان ایتالیا برگزار شد.

این کنفرانس به بررسی برنامه‌های نانوتکنولوژی در اروپا و خارج از آن و نیز عرصه‌های صنعتی امیدواركننده در زمینة نانوتكنولوژی پرداخت.

همچنین در این همایش چگونگی تحقیقات ایتالیا بررسی خواهد شد و سازمان تحقیقات صنعتی ایتالیا (AIRI)، به ارائه برنامة جدید خود با عنوان Nanotech IT پرداخت.

دربین برنامه‌های کنفرانس، رنزو توملینی از کمیسیون اروپا به بیان خلاصه راهبردهای سازمانی در زمینه نانوتکنولوژی می‌پردازد و هورست ولر از دانشگاه هامبورگ به تاثیر نانوتکنولوژی در آیندة تحقیقات در زمینه انرژی نگاهی داشت و کنفرانس با نمایش فیلمی از کمیسیون اروپا در همین زمینه پایان یافت.

منبع: http://www.ekt .gr/news/events/eu/19107.html